Милошоски ги разобличи лагите: Пред 14 години членството во НАТО зависеше од Охридскиот, а сега од Преспанскиот договор!

0
2535

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на уставното име на државата и бришење на историјата, идентитетот и јазикот распали по маниупулациите и лагите на меѓународната.

Имено тој во својот Твитер статус се присети на посеатата на тогашниот секретар за одбрана на САД, Доналн Рамсфелд кој пропагирал дека членството на Макеоднија во НАТО зависи од Охридскиот Договор. Денес вели Милошоски ќе чуеме дека влезот во НАТО зависи од Договорот за менување на името и Уставот.

Милошоски го потенцира и фактот дека Владата е повторно во лага и дека ова не е прва туку трета посета на америкнаски секретар за одбрана.

Ramsfeld-Ohridski-dogovor-NATO-2Ramsfeld-Ohridski-dogovor-NATO

Коментирај