Милошоски со детали: Договор можеби ќе се постигнеше доколку Заев не беше толку неpвозен за „Рекет“

0
1239

„Договор за нов Закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше токолу нервозен во врска со предметот „Рекет“, што не може да прифати ниедно системско решение за висока корупција во кое друг професионален обвинител би имал увид во овој мега-скандал, освен владино-подобната обвинителка Вилма Рускоска.

Таквото однесување остава сомнеж дека хиерархијата на соучесници и организатори во „Рекет” е многу повисоко во власта, од улогата која во овој криминал ја имала осомничената Катица Јанева“

Фејсбук објава на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски по лидерската средба помеѓу Заев и Мискоски, која траеше до раните утрински часови.

Milososki-FB-po-liderska

Коментирај