Милчин по изјавата на Кирацовски за „Рекет“: Вознемирен пратеник, засегнат

0
1140

Поранешниот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски на денешната собраниска седница од говорницата им се обрати на пратениците од опозицијата со зборовите Дај престанете еднаш веќе со таа афера. „Рекет“ па „Рекет“!

За оваа негова реакција, поранешниот прв човек на СОРОС во Македонија, Владимир Милчин пишува на својот Фејсбук профил:

Вознемирен пратеник, засегнат, коментира Милчин.

Коментирај