Мицковски: Власта зборуваше за политички инспирирани пожари, а ниту еден пироман не е фатен

0
293

Повторно пожари низ целата држава. И уште еднаш да се потсетиме дека во март и април власта зборуваше за тероризам и политички инспирирани пожари, пишува на Фејсбук поранешниот прв човек на Центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски.

„Од тогаш, еден пироман не е фатен, ништо не е подобрено во опремата и координацијата, се остана само на нови ветувања и после пожарот кај Велес. Само приказни, а луѓе на терен и пожарникари ќе жртвуваат време и напори, а неретко и живот“, стои во објавата на Мицковски.

ФОТО: Пожарот кај Крушево опасно блиску до манастирот на Тоше Проески

ФОТО: Гори нискостеблеста шума близу Скопје

Скопје денеска повторно во топ 5 најзагадени градови- Македонија единствена земја во светот во која болниците го загадуваат воздухот

Коментирај