Мeл Гибсон стана татко по деветти пат

0
542

Шеесет и едно годишниот актер во саботата во Лос Анџелес, пречека на овој свет мало момче од девојката Росалинд Рос, која има само 26 години

Според списанието Пипл, детето ќе се вика Ларс.

Извор близок до двојката изјавил: „Тие се возбудени и Ларс е многу сладок. Нивното семејство е околу нив и Мел е во облаци. Тие се дома и сите се здрави и среќни!“

1mel gibson

Гибсон има седум деца со неговата поранешна жена Робин Мур: Хана, 36, близнаците Кристијан и Едвард,34, Вилијам- 31, Луис, 28, Мајло, 26 и Томас 17 години.

Тој исто така има шест годишна ќерка Лусија со поранешната девојка Оксана Григориева.

Коментирај