2 C
Скопје
петок, декември 6, 2019
Спорт Ракомет Малата убавица со тато: Филип Талески со ќерката Софија пред натпревар (ФОТО)

Малата убавица со тато: Филип Талески со ќерката Софија пред натпревар (ФОТО)

0
238

Ракометарот Филип Талески, кој е член на германскиот Рајн Некар Левен, стана татко на малата Софија.

Тој на теренот ја поведе со себе Софија заедно со останатите деца кои ги придружуваат играчите пред почетокот на натпреварот.


View this post on Instagram

✌️points #rnlöwen #dkbhbl 📸 @sorlibinder & @steffen__hoffmann

A post shared by Filip Taleski (@filip.taleski28) on

Талески доби брендирани патики со кои настапуваше на Мундијалот во Германија и Данска, каде покрај неговиот лик, беа и имињата на неговата сопруга Ена, како и на неговата ќерка Софија.

Извор: kurir.mk

Коментирај