Македонија води на полувреме! (ВИДЕО)

0
524

Рерпезенацијата на Македонија води против Израел на полувреме, а стрелец на голот беше Бобан Николов.

Македонија започна офанзивно од самиот старт, но потоа некако се смири играта. Меѓутоа Николов во последните секунди од првиот дел успеа да погоди за 1:0.

Извор: sportski.mk

Коментирај