Македонецот Славески до нова победа со – нокаут! (ВИДЕО)

0
1182

Македонецот Горјан Гого Славески сериозно се пробива во светот на боксот во САД.

Засега тој зад своето име во професионалната кариера има учинок од 5:0. Последна жртва на Славески беше Деантоан Џексон. Него Славески го нокаутираше во четвртата рунда со низа брза удари.

Иначе тој веќе четири години живее во САД. Во продолжение погледнете како изгледаше борбата против Џексон.

(Нокаутот е на 10:25 од видеото под текстот).

Извор: taratur.mk

Коментирај