Македонецот Ристе Ристески е победник во најголемото музичко шоу на Балканот

0
984

Македонскиот пејач Ристе Ристески е победник на овогодинешното издание на „Ѕвездите на Гранд“.

Со освоени 76.226 гласови, Ристески беше убедлив победник според изборот на публиката, пред конкурентот Армин Дедиќ, кој освои околу 66.000 гласови.

Победник според жирито беше Алекса Перовиќ, пред Армин Дедиќ и Ристе Ристески.

Коментирај