Мајката на момчето од Ново Лисиче напиша порака за нејзиниот син единец

0
8455

Мајката на момчето од Ново Лисиче напиша трогателна порака:

,, Денеска згасна животот на мојот син единец. Прерана и насилна смрт за ангел кој уште не ја достигна ширината на неговите крилја. Се надевам дека бар за него ќе има правда”.

Во продолжение целата порака на мајката Јасминка Христовска.

Screenshot_20190814_190132-680x1024

Инаку, според информации од извори во истpaгата, убиeниот малолетник бил гимназијалец од „Корчагин“, а убиeцот е тинејџер од Чаир, со потекло од Босна. За момчето чиј живот згасна сите со кои разговаравме рекоа дека го познавале како мирно дете кое не било склоно кон инцидeнти. Тренирал и кошарка во МЗТ.

Рacправијата била бaнална, a А.Т., кој бил со пријателот К.Д.(17) налетал на тинејџерите од Ново Лисиче.

Извор:digitalnews.mk

Коментирај