Мајката на исчезнатиот Пино: Да беше нивно дете, цела држава ќе ја превртеа да го најдат (ВИДЕО)

0
1863

Долгите непреспиени ноќи и очајната потрага по одговори од институциите ја натераа мајката на исчезнатиот Пино Секондо и неговите најблиски да излезат на мирен протест.

Од младото момче веќе 77-ми ден нема никаква трага.

Неговата мајка Маја во изјава за Канал 5 телевизија обвинува дека три недели полицијата ја нема известено за истрагата и прашува до кога ќе биде вака.

Коментирај