Со мајка си дошла во посета на таткото, 7 годишно девојче преживеало хорор од пијаниот родител

0
576

Полициската станица Кратово поднесе кривична пријава против Т.М. (41) од село Куклица, кратовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ при семејно насилство.

-На 11.08.2018 година во својот дом во село Куклица пријавениот под дејство на алкохол ја загрозил сигурноста на својата седумгодишната ќерка, која била дојдена на средба и видување заедно со нејзината мајка, информираат од полицијата.

Го притискал детето во пределот на вратот и главата и упатувал навреди и закани по животот на неговата поранешна сопруга.

Извор:kurir.mk

Коментирај