Луксузот на „Летечкиот Кремљ“: Ѕирнете во „воздушната резиденција“ од Путин (видео)

0
1231

Внатрешноста од луксузниот авион на рускиот претседател Владимир Путин е декорирана во неокласичен стил, со светли бои, со многу бела кожа и златни детали. Дури и ВЦ-то е позлатено, а во авионот има и голема целосно опремена теретана.

Службениот авиот на рускиот претседател „Il-96-300” вреди околу 390 милиони долари и не е без причина наречен „Летечкиот Кремљ“.

Извор: taratur.mk

Коментирај