Летни џинс комбинации – одберете ја омилената

0
726

Џинсот е составен дел од изгледот на сите нас. Без разлика дали е во мода или не, не постои личност која не поседува барем еден пар фармерки што ги обожава или пак џинс јакна од која не може да се оддели.
Летово, слободно уживајте во комбинациите, играјте си со бои и стилови, бидејќи ова е лето е во знакот на џинсот.Комбинирајте ги со високи и ниски потпетици, со патики, со балетанки…
Долги или кратки фармерки, деним здолниште или фустан, изборот е ваш.
Во продолжение, погледнете неколку предлози кои можеби ќе најдат место во вашот плакар.

Извор:hybread.mk

Коментирај