Леб „Камено време“

0
1962

Состојки:

 • 1 чаша бадеми
 • 1 чаша ореви
 • 1 чаша семе од лен
 • 1 чаша семки од сончоглед
 • 1 чаша семки од тиква
 • 1 чаша сусам
 • 5 јајца
 • 1 ½ лажичка морска сол
 • 1/3 лажица маслиново масло

Подготовка:

 1. Загрејте ја рерната на 180 степени. Во голем сад  ставете ги сите состојки и убаво измешајте.
 2. Садот за печење обложете го со хартија и ставетеја подготвената смеса
 3. Печете еден час на 180 степени

Коментирај