Лазаров е лидер на Македонија, но и европска ѕвезда: Колку голови ќе даде на ова ЕП? (ВИДЕО)

0
418

До почетокот на Европското ракометно првенство во Австрија, Шведска и Норвешка има уште еден месец.

Од овој турнир дел ќе бие и Македонија и на ова првенство ќе се обидеме да оставиме нов силен белег. Лидер на нашата репрезентација, но и една од најголемите ѕвезди на турнирот ќе биде нашиот капитен Кире Лазаров. Лазаров е рекродер по број на голови на едно европско првенство, па сега ЕХФ се прашува:

„Колку голови ќе даде Лазаров на ова ЕП?“

Извор: Спортски.мк

Коментирај