Куртоа го бакна грбот на Реал и порача: Дојдов во најдобриот клуб во светот (видео)

0
200

Реал Мадрид денес и официјално го претстави Тибо Куртоа кој пристигнува од Челзи за сума од 35 милиони евра.

Трансферот на Куртоа беше потврден вчера вечер, а голманот утрово пристигна на прегледи во Мадрид каде што подоцна и стави потпис на шестгодишен договор.

„Чест е, но и одговорност да се игра за најдобриот светски клуб. Не можам да искажам колку сум среќен и колку напор вложив за да дојдам во Реал Мадрид. Како дете го сонував Реал Мадрид. Денес својот сон го исполнив. Во иднина ќе бидам еден од вас. Да живее Мадрид“, изјави Куртоа.

Ќе потсетиме како дел од договорот во тимот на Челзи, премина играчот за врска Матео Ковачиќ.

Извор: sportski.mk

Коментирај