Куферот го нема, СДСМ се реновира. Од каде се парите?

0
436

Портпаролот на најголемата опозициона партија Наум Стоилковски на својот твитер акаут објави Гатанка, во која вели:

Куферот го нема, СДСМ се реновира. Од каде се парите?

На видеото кое тој го објави јасно се гледаат градежните активности кои се вршат во штабот на СДСМ.

Инаку, во текот на вчерашниот ден, Стоилковски упати неколку пораки до портпаролот на СДСМ, на кои што сеуште нема одговор.

“Ти ја разбирам паниката, ама не ти ги оправдувам мотивите.
Збориш за се друго само не за торбите пари и тоа е чисто штитење на криминал.
Твојот идол, крими Заев, има мотив и тој е јасен, човекот од петни жили се труди да не се дознае адресата каде завршува таа торба со пари.”- напиша Стоилковски.

Коментирај