Крај на една ера на Вардар: Раул Гонзалез заминува во Франција

0
777

Тренерот на европскиот првак Вардар, Раул Гонзалез најверојатно на крајот од сезоната ќе го напушти македонскиот клуб и ќе се пресели во ПСЖ.

Оваа информација извесен период циркулираше во ракометните кругови, а денеска ја објави спортскиот портал Спортмедиа.

Раул на клупата на ПСЖ ќе треба да го замени Звонимир Сердарушиќ.

Коментирај