Ќосето од ќелија: И во зандани пише аго „Слобода или смрт“

0
1192

Осудениот за настаните од 27 април, Горанче Ангеловски Ќосето на својот фејсбук профил постави фотографија со натписот „Слобода или смрт“.

Тој беше осуден на 12 години затворска казна, поради немилите настани во Собранието во 2017 година.

angelov

Извор:republika.mk

Коментирај