Конечно ги остави патиките: Рама облече чевли за Трамп (ФОТО)

0
973

Премиерот на Албанија, Еди Рама, кој годинава во неколку наврати се појави во лежерни комбинации со спортски патики и тренерки, вчера за фотографирањето со американскиот претседател Доналд Трамп отстапил од својот лежерен стил.

На фотографијата со Трамп и неговата сопруга, Рама е облечен формално, вклучително и кондури, кои ги заменија неговите патики што најчесто го носи на сите приеми и формални вечери.

Edi-Rama-i-Donald-Tramp-so-soprugite

Коментирај