Колачи со мед

0
1204

Состојки:
– 4 јајца
– 2 лажички сода бикарбона
– 2 лажички цимет во прав
– 1/2 филџан масло
– 2 лажици мед
– 500 гр. брашно

Подготовка:
Измесете тесто од јајцата, сода бикарбоната, маслото, циметот, медот и брашното. Тестото исукајте го со дебелина од еден сантиметар и исечете кругови со чаша. Колачите печете ги на 150 степени 40 минути.

На здравје!

Коментирај