Кога дозна дека боледува од тешка болест светот му се сруши: Жељко Самарџиќ проговори за здравствената состојба (ФОТО)

0
1579

Миленикот на публиката Жељко Самарџиќ ова лето го поминува во Котор каде лани се поднови со нов брод и тоа прилично скап, пишуваат српските медиуми.

Новиот брод чини 60 илјади евра или нешто помалку од јахтата на неговата колешка Лепа Брена.

-Купив нов брод минатата година кој е малку поголем од и бара повеќе одржување. Имам и пријатели кои ми го чуваат цела сезона, а додека можам да издржам ќе биде вака, мене не ми е скапа оваа пасија. Секоја година во ова време мојата база е Бококоторскиот залив и тука ловам риби со другите рибари и уживам, раскажува Самарџиќ.

431267911

Пејачот раскажа и за здравствената состојба која му се случила неодамна.

-Од моментот кога дознав за болеста како да ми се сруши светот, не ни знаев што ми е. Сега продолжувам со нормалниот живот, бидејќи редовно ја земам терапијата на секој три месеци идам на контрола и проверувам крв. Мене болеста ме промени од корен, а јас порано земав чаша ракија или вино, но сега тоа не можам да го направам, бидејќи го чувам гласот. Кога тоа ми функционира се е ОК, вели Самарџиќ.

zeljko-samardzic-luka-sarac-5-468x702

Инаку болеста Хашимото е болест на смалена функција на штитните жлезди.

Извор:digitalnews.mk

Коментирај