Коалициониот партнер на Заев, Kасами: Не ме интересира СДСМ, се грижам само за Беса

0
425

Лидерот на Беса, Билал Касами објаснувајќи ја колаицијата со Зоран Заев вели дека не го интересира СДСМ, туку дека како гласачите Албанци ја прифаќаат неговата партија.

Јас на овие избори не сум за да барам гласови на Албанците за Зоран Заев. На овие избори не сме во коалиција со СДСМ без претходно земајќи го во предвид унапредувањето на албанските права-изјави Касами.

Само пред неколку дена „Република“ анализираше дека е можно Касами да му сврти грб на Заев по изборите откако лидерот на Беса најави коалиција со тој што ќе победи.

ВИДЕО: Ќе му сврти ли грб Касами на Заев после изборите? Најавува коалиција со тој што ќе победи – А и двајцата лажат сушат

Коментирај