Китановски до Миа Костова: Плукаат и по Миле Јанакиевски, а пола од народов незнаат ни автопат да изградат

0
542

Инспириран од изјавата на Миа Костова за химната и начинот на кој ја испеа Тамара, Ивица Китановски и одговори:

Миа Костова: Плукаат по Тамара а пола од народов ни химната не ја знаат.

Ја: Плукаат по Миле а пола од народов не знаат ни автопат да изградат.

Ако ви звучи глупо, тотално сте здрави, прави и нормални.

Screenshot_10

Коментирај