Kире пишува историја – со четири различни клуба на фајнл-фор!

0
403

Македонската ракометна легенда, Кире Лазаров продолжува да пишува историја во европскиот ракомет.

Во вчерашниот ден македонската ракометна публика имаше две причини за радост. Прво бранителот на европскиот трофеј Вардар повторно се избори за место помеѓу најдобрите четири на фајнл-форот во Келн.

Освен за Вардар македонската јавност секако е среќна и поради Кире Лазаров кој со својот Нант исто така успеа да се избори за место во Келн.

Што прави Лазаров во европскиот ракомет и дека е во самиот врв покажува и податокот дека нашиот Кире во досегашната кариера место на фајнл-форот обезбедил со четири различни клубови – Суидад Реал, Атлетико Мадрид, Барселона и Нант.

Извор :sportski.mk

Коментирај