ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Македонската „фаланга“ во фокусот на ЕХФ (ВИДЕО)

0
4156

Македонската публика која се наоѓа во Загреб како вистинска фаланга на Александар Македонски борбено од трибините ја бодри нашата ракометна репрезентација и има огромнен удел врз двете победи над Словенија и Црна Гора.

Тоа постојано го потенцираат од нашиот стручен штаб, ракометарите, а сега македонската фаланга се најде и во фокусот на ЕХФ, односно беше направено специјално видео за нашите навивачи од кое сигурно ќе се наежите.

Погледнете го видеото кое го објави ЕХФ на својот Јутјуб канал:

Се надеваме оти денеска Македонија бодрена од овие навивачи ќе оствари уште еден голем резултат против актуелниот шампион Германија.

Коментирај