Карлуеша: „Нивните експлицитни фотки не ги објавивте, а мене ми го уништивте животот! Зошто?“

0
693

Српската пејачка Јелена Карлеуша на својот Инстаграм профил објави фотографија на која го спореди вчерашниот с*кс скандал на двајца српски спортисти со нејзината афера со фудбалерот Огнен Врањеш.

Експлицитните приватни фотографии на двајца спортисти не ги објави ниту еден портал, не се појави ниту на една насловна страница. Полицијата ги исклучува лажните налози кои ги шират снимките. Поставувам прашање до целиот Балкан зошто јас пројдов и се уште проаѓам низ повеќе месечен медиумски линч кој не ги попречува ниту 200 тужби ниту пак јасниот закон? Медиумскиот линч без никакви докази кои на мојата мајка и го уништија последниот месец од животот, а на моето семејство му нанесе целосно зло. Зашто?, прашува Карлеуша преку својот Инстаграм профил.

karleusa-960x1706

Извор:република.мк

 

Коментирај