Карлеуша ја „уништи“ кандидатката во „Ѕвездите на Гранд“: „Изгледаше како теле во шарена врата“ (видео)

0
461

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и Анѓела Танасковиќ која со изведбата на „Видовдан“ предизвика многу емоции во бекстејџ.

Меѓутоа, членовите на жирито не беа задоволни од нејзината интерпретација, посебно Јелена Карлеуша која пред камерите упати тешки зборови на кандидатката.

„Девојката е музикална,но го погреши изборот на песни. Таа е талентирана,но не е искусна“  коментираше жирито.

„Толку неточно. Беше една Џејла која со таков глас направи хаос. Вие ги копирате кандидатите. Ти си убава девојка и музикална“ изјави Босанац.

2047695_screenshot-109_ff-700x458

Карлеуша имаше жестоки коментари за младата учесничка во „Ѕвездите на Гранд“.

„Ти си како теле во шарена врата. Ти си едно „му“. Ти никогаш нема да успееш во ова професија“. викаше Јелена.

2047699_screenshot-112_ff-700x459

За тоа време, поддршката на Анѓела не престана да плаче во бекстејџ, а жирито ја испрати дома велејќи дека е талентирана, но неискусна.

Извор: вистина.мк

Коментирај