Капна и понекоја солза: Македонските пејачи запееа во еден глас со Македонците во Мелбурн

0
368

Грми Македонштина на концертите во Австралија

Македонските пејачи Влатко Миладиноски и Дамјан Стојановски изминатиов период се на турнеа во Австралија, каде досега одржа неколку концерти. Маестралните нивни настапи зрачат од Македонштина и длабоки емоции.

56589722_1238321306335998_7438755654409388032_n

“Велат не нема” на Кичевчанецот Влатко oдекнала и се пеела во еден глас. “Ничија” ,“ Мајко чекај ме” ,“ Тешко минав докторе ” на Дамјан Стојановски ги разигра и развесели Македонците во Австралија.

Извор:bregalnicki.mk

Коментирај