Камбек со стил: Бомба на Сергеј Горбок од 12 метри со звукот на сирената (ВИДЕО)

0
685

Последниот гол во првото полувреме на натпреварот со Загреб за „црвено-црниот“ тим беше дело на левиот бек Сергеј Горбок, кој погоди од дванаесетина метри во голот на гостите.

Погледнете го убавиот погодок на повратникот во вардаровиот дрес.

Коментирај