Какви сме во љубовта: Ракот дава втора шанса, Близнаците не простуваат

0
431

Хороскопските знаци се многу различни кога станува збор за љубовта и односите со партнерот. Па така, Овновите, биковите, Водолиите и Стрелците не се расположени да се враќаат на старо и кога ќе ја завршат врската тогаш дефинитивно е крај.

Близнаците пак, како и Девиците и Јарците и Лавовите можат да размислат за втора шанса, доколку партнерот се потруди.

Оние пак кои дефинитивно даваат втора шанса и прават се за љубов се Раковите, Вагите и Шкорпиите.

Извор: република.мк

Коментирај