Каквa иднина и трансфер му предвивува Мурињо на Килијан Мбапе?

0
318

Поранешниот менаџер на Интер, Реал, Челзи и Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо прогнозира дека младата француска ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе ги подобри сите трансфер рекорди, ако дојде до негова продажба.

– Што ќе се случи по 5 или 10 години не знаеме. Тој уште сега е неверојатен. Возраста е многу важна во трансферите и од оваа гледна точка, Мбапе е најскапиот играч во моментот. Ако стане збор за негов трансфер, тоа ќе биде рекорд, изјави Мурињо.

Моментално Мбапе и клубскиот колега Адриен Рабио се казнети со по 180.000 евра поради задоцнување на состанок на тимот пред натпреварот со Марсеј од 11-тото коло од Лига 1.

mbape1-768x439

Парите беа префрлени на сметките на Фондацијата на ПСЖ.

Коментирај