Како звучи македонско-грчка соработка кога нема политика: Ремек-дело на Андријана Јаневска и Апостолос Стефанопулос (ВИДЕО)

0
811

Андријана Јаневска деновиве ја промовираше својата нова песна која го носи името “Children of the Cosmos”.

Музиката, виолината, пијаното и придружните вокали се на самата Андријана, додека текстот го потпишува Апостолос Стефанопулос.

Нумерата наиде на многу позитивни реакции од публиката на официјалниот фејсбук-профил на Андријана, каде што нумерата ја карактеризираа како музичка порака за милување на душата.

„Еве како звучи македонско-грчка соработка, кога нема политика туку само музика која не познава граници“, стои во постот на пејачката.

Коментирај