Како до убава коса и добар вид

0
835

Ако имате слаб вид или слаба кршлива коса ние имаме решение за вас. Измешајте ги овие неколку природни состојки и конзумирајте по една лажица од смесата секој ден пред јадење, и само за неколку дена ќе можете да се забележите значително подобрување на вашиот вид и косата.

Состојки:
1 кг. мед
3 мали лукчиња
200 гр. лененото масло
4 средни лимони

Подготвка:
Ставете го лимонот и лукот во блендер без да ја отстранувате кората на лимонот. Промешајте добро и потоа додадете го лененото масло заедно со медот. Измешајте ги убаво. Смесата ставете ја во стаклена тегла и добро затворете ја. Чувајте ја теглата фрижидер.

Дозирање:
Јадете по една лажица, 30 минути пред секој оброк и задолжително користете дрвена лажица.

Коментирај