Како икона од 80-тите: Цеца облече креација која беше во мода пред четири децении, па стана вистински хит на интернет (ФОТО)

0
941

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ од секогаш фасцинирала со својот стил на облекување.

Неодамна пејачката имаше концерт во Германија каде се појавила во комбинација која предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

ceca

Станува збор за плиш материјалот кој беше во мода во 80-те години на минатиот век и беше апсолутен хит во тоа време.

На овој моден тренд кој повторно се врати на модните писти не му одолеа ниту Цеца, погледнете.

cecaa

Извор:kurir.mk

Коментирај