Како да ослабете природно без диета?

0
563

Ако имаш вишок килограми, а сакаш лесно да ослабеш без диета и напорно вежбање тогаш имаме возбудливи вести за тебе.

Пред да почнеш да слабееш треба да дознаеш што те дебелее.

Јаглехидратите се најголемиот виновник за вишокот килограми.

Прекумерниот внес на јаглехидрати при оброк се претвара во масни наслаги кои се таложат на твоето тело.

Научниците открија дека состојката фазеоламин содржана во белиот грав ги блокира дел од јаглехидратите и ги исфрла од твоето тело со што се внесуваат помалку калории, а ти слабееш.

Коментирај