„Јовано, Јованке“ меѓу најубавите народни песни на Балканот, слушнете ја одличната изведба на Тијана (ВИДЕО)

0
922

Македонската пејачка, која долги години живее и работи во Белград, гостуваше во српската емисија „60 најубави народни песни” на телевизија РТС, каде гледачите ги почести со извонредна изведба на песната „Јовано, Јованке”.

По изведбата и објавувањето на видеото, не престануваат да се нижат само позитивни коментари за оваа изведба.

Погледнете:

Коментирај