Јоксимовиќ во „Еден на еден“: Ќе ги тужам сите што ја украдоа Лане Моје! (ВИДЕО)

0
941

Во саботата имавме прилика да уживаме во втората епизода од осмата сезона на најгледаното ток-шоу во земјава, „Еден на Еден“.

Гостин беше можеби најпознатиот пејач во регионот, српската мега-ѕвезда Жељко Јоксимовиќ.

Жељко свиреше на неколку инструменти за 60 само секунди, Жаре го натера да зборува и пее на повеќе јазици, раскажа неколку детали за дружбата со нашата легенда Тоше Проески, сподели повеќе анегдоти од приватниот живот и уште многу други интересни работи.

За сите што ја пропуштија саботната емисија, истата може да ја погледнете на Јутјуб.

Коментирај