Јас не видов метла, освен што Заев си се самоизмете

0
207

Во интервју за телевизијата Канал 5, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски зборува за евроатлантските перспективи на Македонија, за метлата на Заев, за можноста за предвремени избори ,но и зошто ВМРО ДПМНЕ преферира парада на семејни вредности а не парада на гордоста.

Целото интервју погледнете го во видеото.

Извор:република.мк

Коментирај