Јанева немаше прашања за Камчев

0
404

На денешното рочиште за случајот „Рекет“, поранешната специјална обвинителка немаше никакви прашања за сведокот Орце Камчев. Таа не го искористи своето право на прашање за разлика од Бојан Јовановски.

Камчев и Јовановски имаше остра полемика за која цел бизнисменот ги дал парите и која била улогата на Јанева.Камчев тврдеше дека меѓу нив постои спрега и оти целта била да му се земат што е можно повеќе пари за да не биде гонет во случајот „Империја“ на СЈО.

Извор: република.мк

Коментирај