Јанески: Многу педерски премиере, замисли, да беше Ром, или Албанец, или со некаков физички недостаток на местото на Боки?

0
1237

Новинарот Огнен Јанески на својот Фејсбук профил сподели статус по скандалозната изјава на Зоран Заев.

-Криминалци, еден суетен новинар, и да те извини ЛГБТ-заедницата, и еден “педер”? Оооо… Боже Господе! Страхотно!
Многу педерски премиере, многу педерски. Ајде сега, зградата на Владата во боите на виножитото да ја обоите, сосе јавно извинување и потпишано со пенкало на суетен новинар, “час поскоро”.

P.S. А замисли, да беше Ром, или Албанец, или со некаков физички недостаток или со попреченост, на местото на Боки?, прашува Јаневски.

Screenshot_20190813-205843_Chrome

Коментирај