Ја прашаа Александра Младеновиќ дали на свадбата кај Вељко и Богдана добила хонорар од 10 000 евра – еве што одговори

0
2222

Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ на 24 ноември запливаа во брачните води, а за нивната свадба се уште се пишува.

На гала свадбата присуствуваа и голем број на јавни личности меѓу кои и Аца Лукас, Џани, Милан Калиниќ и Сања Маринковиќ, јавни личности од светот на политиката, музиката, спортот. Пејачката Александра Младеновиќ беше ангажирана да ги забавува гостите.

aleksandraa

Младеновиќ  беше гостинка во емисијата „Амиѓи шоу“, а кога Огнен ја праша дали е точно дека на свадбата добила хонорар од 10 000 евра, таа одговори:

„Нема да ти одговрам на тоа прашање“ изјави Александра и истакна дека доколку ја поканат би пеела на сите свадби кај своите колеги.

Mладеновиќ исто така откри дека доволно заработила и бакшиш на свадбата и дека го поделила со музичарите.

Извор: вистина.мк

Коментирај