ИВЗ: Заев е огромно разочарување, тој човек е „трчи-лажи“

0
605

Членот на ИВЗ, Муамер Весели, денеска на прес-конференција го нападна премиерот Зоран Заев и МВР за последните случувања во ИВЗ.

-За исламската верска заедница, Зоран Заев е преогромно разочарување, и човек кој е „трчи-лажи“. Тој не може да ја претставува правната држава, да го спроведе Уставот и законите. Тој треба да се опамети. Подготвени сме да се соочиме со овој срам кој го направи Владата. ИВЗ од Зоран Заев ниту барал, ниту бара, ниту ќе бара некаква услуга, истакна денеска Весели, огорчен по последните случувања во ИВЗ.

Извор:Курир

Коментирај