Ивор Мицковски: Ариведерчи премиере, 13 е стварно баксузна бројка

0
446

Најголема лажна вест е дека ова е само навреда.
Ова е многу повеќе, ова ја издава душевната состојба на некој што му е прљав газот, пишува новинарот Ивор Мицковски, по изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја симнат Владата од власт.

Ако до денес Заев го имаше изгубено меѓународниот кредибилитет, со една изјава го изгуби и домашниот. Вака не се однесува човек на власт кој нема мува на капата.
Ариведерчи премиере, 13 е стварно баксузна бројка, не само за Италијаните, отсега и за нас.

Некој друг испадна најголем криминалец, педер и суетен во целава ситуација, пишува Мицковски.

Извор:република.мк

Коментирај