Итната помош затекнала ужасна глетка во домот на Дивна Карлеуша- Пејачката е скршена

0
922

Веста за смртта на мајката на Јелена Карлеуша одекна доцна попладне во текот на вчерашниот ден, а таа починала околу 12 часот.

Пинк.рс дознава дека Дивна Карлеуша починала дома во 12 часот и 30 минути по тешко и долго боледување.

Екипата на Итната помош брзо дошла кај Дивна, но можеле само да констатираат смрт. Затекнале ужасна глетка, таа лежела мртва и не можело да и се помогне.

Таа во 2016. беше примена во болница откако почна да искашлува крв, поради проблеми со белите дробови.

Карлеуша беше многу поврзана со мајка си и изјавуваше дека се што постигнала било поради неа. За веста дознала додка се враќала од настап во Виена.

Кога го напуштила aеродромот соработниците и пријателите ја пречекале и и ја кажале лошата вест.

Коментирај