Италијанската новинарка се одмара од фудбалот, каде и да се појави сите погледи се вперени кон нејзе (ФОТО)

0
457

Неизоставениот дел од италијанскиот фудбал во последните неколку сезони, покрај сите фудбалери, тренери, стадиони и навивачи, секако една од нив е и спортската водителка Дилета Леота која што привлекува внимание каде и да се појави.


View this post on Instagram

#dayoff ☀️‍♀️

A post shared by Diletta Leotta (@dilettaleotta) on

Така што, било да работи на нејзиниот канал „Скај спорт“, било да одмара, Дилета е во центарот на вниманието. Таа на социјалната мрежа на Инстаграм има повече од 4 милиони следбеници кои што активно ја следат, а сексапилната водителка и тоа како знае да ги израдува со провокативна фотографија или некој видео запис.


View this post on Instagram

Vi aspetto su #Italia1 alle 14:10 con una nuova puntata di #WRadioPlaya ☀️

A post shared by Diletta Leotta (@dilettaleotta) on

Имено, за време на летната пауза во фудбалот, таа се одлучи малку и да одмори заедно со нејзините пријателки.

Инаку, само за потсетување најголемата популарност водителката ја стекна после скандалот кога во јавноста во 2017 година протекоа нејзини експлицитни фотографии.


View this post on Instagram

Tropézienne

A post shared by Diletta Leotta (@dilettaleotta) on

Извор: kurir.mk

Коментирај