Интересот огромен: Цените за спектаклот во Лос Анџелес достигнуваат вртоглави бројки

0
324

Натпреварот на големите УФЦ ѕвезди е закажан на 6 октомври во Лас Вегас, а очекувано интересот за борбата е огромен.

Агенцијата која ги продава каритите веќе добила голем број резервации и многумина веќе одлучија да издвојат голема сума за во живо да ја следат оваа борба.

Цените достигнуваат вртоглави бројки, а се движат до 2.000 долари. Сепак вљубениците во овој спорт кои ќе имаат можност сигурно нема да штеда.

Официјално билетите во продажба ќе бидат пуштени на 15-ти август. Сепак, факт е дека веќе голем број од нив се резервирани, па јасно дека цената дополнително ќе порасне.

УФЦ сосема сигурно ќе оствари голем профит и од ТВ преност. Првиот човек на организацијата Ден Вајт очекува ова да биде најпродаван евент и очигледно дека Мекгегоре вистинскиот човек за правање бизнис.

Нурмагомедов во овој меч ќе ја брани титулатаи  за два месеци ќе видиме дали Мекгрегор ќе може да му го нанесе првиот пораз.

Извор: sportski.mk

Коментирај