„Инфлуенсерски“ тренд на Инстаграм: Се сликаат „како од мајка родени“, само со шешир

0
483

Откако пред неколку дена најмладата милијардерка на светот и планетарно позната „риалити“ ѕвезда и бизнисменка од редовите на кланот Кардашијан/Џенер, Кјали Џенер, позираше само со голем сламен шешир на главата, Инстаграм „инфлуенсерките“ го прифатија како тренд овој нејзин стил и почнаа сите „на големо“ да го практикуваат.

Screenshot_11
Таканаречените „инфлуенсерки“ на Инстаграм купија големи сламени шешири и почнаа да се разголуваат само со нив врз главите (или на други делови од телото, за да се покрие интимата).

Screenshot_12Screenshot_13

Screenshot_14

Извор:Таратур.мк

Коментирај