Илиевски за Заев у буџетот: Лех Валенса ви се обрати, народе негов – Издржете го крахот на неговата блескава економија

0
375

Еден од лидерите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски, со неколку статуси на Фејсбук ги коментира изјавите на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев околу буџетот и повиците за солидарност во време на кризата предизвикана од коронавирусот.

„Лех Валенса ви се обрати, народе негов. Издржете го крахот на неговата блескава економија. Бидејќи кога милионер и сиромав човек ќе земаат 2 месеца 14.500 плата, тоа е солидарност. Ако, малку ви е“, стои во Фејсбук објавата на Илиевски.

Заев: Сите функционери, раководители и целата администрација да земаат минимална плата од 14.500 денари

Коментирај